
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Voltage |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 260 ns |
| Quiescent Current | 14.4 µA |
| Propagation Delay | 36 ns |
| High Level Output Current | -20 µA |
| Low Level Output Current | 1 mA |
| Logic Function | Translator |
| Number of Inputs | 1 |
| Data Rate | 24 Mbps |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 14.4 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCB | 2.3 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 3.6 V |
Stock: 1620
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46147
Ext.Price$0.46147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46147 | $0.46147 |
| 10 | $0.35741 | $3.57410 |
| 25 | $0.32166 | $8.04150 |
| 50 | $0.28949 | $14.47450 |
| 100 | $0.26054 | $26.05400 |
| 300 | $0.24807 | $74.42100 |
| 500 | $0.23620 | $118.10000 |
| 1000 | $0.22097 | $220.97000 |
